Hürriyet Mah. Hasan Şarlayan Sok. No:32/C Buca-İZMİR info@sirinyersutesisatcisi.com

Gider Tıkanıklığı Açma - Şirinyer Su Tesisatçısı

Gider Tıkanıklığı Açma

Su ve atık su giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkları açmak için birden çok çözüm mevcuttur. Fakat bu çözümler çoğu zaman yüzde yüz fayda sağlamaya bilmektedir.

Bu çözümlerden biraz bahsedecek olursak, pompalama, tıkanıklık açıcı, karbonatlı sıcak su vs. gibi yöntemlerden faydalanılabilir. Fakat bu yöntemler hangi durumlarda işe yarar hangi durumlarda işe yaramaz bunu iyi bilmek gerekmektedir. Küçük çaplı tıkanıklıklarda bu yöntemler belki işe yarayabilir, fakat kesin çözüm sunmayacaktır.

Çünkü banyo gider tıkanıklığına neden olan, saç, kıl, temizlik artıkları, kağıt peçete parçacıkları vs. gibi atıklar pimaş boru içinden tam olarak temizlenmez.

Ve tamamen temizlenip temizlenmediğini de anlayamazsınız. Bunun için ya pimaş borusunu sökeceksiniz ki bunu yapmak için banyo zeminini ve duvarlarını kırmanız gerekmektedir. Bu kadar zahmete girmeden giderdeki tıkanıklığı görmeniz için anacak kanal görüntüleme cihazı ile işlem yapmak gerekiyor.

Yüksek katlı binalarda rastlanan en sık problemlerin başında gider pimaşlarının düşük eğitimde döşenmesi ve çok fazla dirsek kullanımından kaynaklanmaktadır. Düşük eğimle döşenmiş pimaş borularda akıntı hızı yavaş olduğu için gidere giden pisliklerin banyo giderinden ana gidere taşınması zorlaşmaktadır.

Zamanla pislikler birikerek gider tıkanıklığı problemine neden olacaktır. Bu tıkanıklık banyonuzda pis kokulara da ayrıca neden olacaktır. Banyonuzda tıkanıklık olduğuna dair belirtiler yani duş aldığınızda aşırı su göllenmesi oluyorsa, lavaboyu kullandığınızda su geç gidiyor ve fokurdama sesleri geliyorsa, banyonuzda ilk başta rahatsız etmeyecek kadar az ama giderek dayanılmaz hale gelen kötü kokuların olması demek banyo gideri tıkanması belirtileridir.

Bu durumda tıkanıklık daha fazla ilerlemeden Şirinyer Su Tesisaçısı firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sohbete Başlayın
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?